Home      
Kontakt      
optimalizace PageRank.cz


[CNW:Counter] 

   Nabídka služeb, ceník
   Dokumenty ke stažení  
   Tipy, triky, návody, odkazy
   Mapa pokrytí, panoramafoto
   Hot-line
   O nás, fotogalerie

Tipy, triky, návody

 

Dálková pomoc programem TeamViewer

Spuštěním programu TeamViewer Vám můžeme na dálku poskytnout pomoc s problémy Vašeho počítače.

 

Jak počítač zbavit havěti

Spyware je škodlivý software, který se vám do počítače dostane při prohlížení internetu, aniž by jste si toho všimli. Dokáže pozměnit chování počítače, změní výchozí stránku, zpomalí internet, zapříčiní vyskakování oken s reklamou a podobně. Nejlepší prevencí proti napadení počítače je rozumné chování uživatele. Jako nejvíce rizikové stránky jsou veškeré s tematikou nelegálního stahování hudby, filmů, warez softweru a  erotiky. Dalším rizikem jsou P2P výměnné sítě, které vlastně slouží ke stejné věci, jako je vyjmenováno v předešlé větě. Nejúčinnější zbraní je vyvarovat se těmto rizikům, ale i přesto, se vám něco může do systému dostat. Na této stránce naleznete několik rad, jak s neřádem v počítači zatočit.

 

Základní pravidlo, jak si ochránit svá data v počítači

Pro připojení k internetu, není zapotřebí, aby ve vašem počítači byla zapnuta služba s názvem "Sdílení souborů a tiskáren v sítích Microsoft". Mít tuto funkci zapnutou na sí'tovém připojení používaném k internetu, je velice rizikové. Tato funkce je v každém systému Windows automaticky k dispozici po nainstalování síťové karty.

Rozklikněte  síťová připojení a na ikoně síťového připojení, které používáte pro internet, klikněte pravou klávesou myši. V zobrazeném kontextovém menu zvolte "Vlastnosti" a zde v tomto okně odeberte zaškrtnutí u služby "Sdílení souborů  a tiskáren". (Popis je doslovně uveden pro Windows XP.)

Potřebujete-li sdílení provozovat ve své vlastní siti, která je připojena do internetu, určitě použijte síťový router s integrovaným firewallem.

 

Jak se aktivně bránit proti spywaru?

Velmi účinné je použít další firewall, než jenom ten, který je integrován ve Windows XP. Na internetu je celá řada firewallů, které jsou k dispozici zdarma pro domácí použití.

Instalace a obsluha může být trochu náročnější, ale jistě se taková ochrana vyplatí.

Této tématice se budeme věnovat podrobněji někdy příště, chystáme podrobnější popis.

 

Ad-Aware Personal

Program na odstranění spyware z počítače. Má velice jednoduché ovládání, které pochopí určitě každý uživatel. Sice neobjeví 100% škodlivého softweru, ale s převážnou většinou si poradí. Je vhodné systém proskenovat tímto programem a pro jistotu požít ještě například Spybot.

Program Ad-Aware Personal stahujte ze stránek výrobce www.lavasoft.com.

 

Spybot

Perfektní prográmek pro odstranění havěti z počítače. Jeho obsluha je trochu složitější, ale program za to nabízí řadu vynikajících funkcí. Pomůže s nalezením skutečně čehokoliv, co se v sytému samočinně spouští při startu. Nalezne BHO objekty v prohlížeči, vazby škodlivého softweru na aplikace, zobrazí registr, procesy, Winsock vrstvu...

Při práci s tímto programem můžete při neznalosti toho, co děláte, systém nenávratně poškodit. Program nabízí vynikající imunizaci, určitě ji použijte. Stahujte ze stránek www.safer-networking.org.

 

Tipy pro váš počítač

 

Skype

Telefonejte přátelům zadarmo pomocí tohoto vynikajícího prográmku. Program je k dispozici i v češtine. Stahujte na adrese: www.skype.com.

 

AVG free

Výborný antivir zcela zdarma k dispozici pro domácí použití. Jednoduché ovládání, spolehlivá kontrola počítače i příchozí pošty. Stahovat můžete na adrese: free.grisoft.com

 

Real Alternativ

Pokud na internetu narazíte na multimediální soubory přehrávané online ve formátu RealMedia, budete potřebovat přehrávač RealPlayer. Plná verze je placená a verze free stále vyžaduje povinné registrace a často vás bude obtěžovat reklamou. Výbornou alternativou je program Real Alternative, který neobsahuje nepotřebný balast.

http://www.codecguide.com/download_real.htm

 

 

Nabídka služeb, ceník  Dokumenty ke stažení  Tipy, triky, návody, odkazy  Mapa pokrytí  Hot-Line  O nás, fotogalerie